Mówi się, że spędzamy w nich tyle czasu co w łóżku. O oszczędzaniu więc nie ma mowy! Dawniej temat był prosty, gdyż zamienników tego materiału po prostu nie było. Dziś wygląda to całkiem inaczej. Tkanina, dżins, guma, skóra ekologiczna to jedne z wielu surowców, które zastępują naturalną skórę, lecz po nią nadal sięgamy najczęściej. 
Pytanie więc, co nami kieruje?


Komfort
Skórzane buty to gwarancja wygody. Skóra z upływem czasu dopasowuje się kształtu stopy a buty z każdym kolejnym założeniem stają się wygodniejsze. Noszenie produktów skórzanych oszczędza nam dolegliwości takich jak pęcherze, odparzenia i rany. But ze skóry naturalnej zapewnia cyrkulację powietrza nawet przez wiele godzin, co daje poczucie dużej swobody podczas zdejmowania ich w szerszym gronie :)


Botki ze skóry naturalnej

botki-loccibotki-locc


Jakość

Skóra znosi dużo więcej niż jej zamienniki, nie jest tak podatna na czynniki zewnętrzne wodę, śnieg lub źle dobrane środki czyszczące. Nieestetyczne przetarcia, załamania czy zmarszczki są dość charakterystyczne dla tanich butów z ekoskóry. W przypadku oryginalnego, dobrego jakościowo obuwia z naturalnego materiału, problem ten znika. Wystarczy jedynie dobrze pielęgnować buty, impregnować je, prawidłowo przechowywać, a w razie większych kłopotów – odwiedzić szewca.


Wygląd
Oryginalna skóra jest nie do podrobienia. To ona dodaje nam estetyki, elegancji, a nawet sprawia że nosząc ją czujemy się pewniej. Skóra naturalna jest uniwersalna, ponadczasowa, zawsze znakomicie się prezentuje, a buty skórzane to prawdziwy synonim klasy i dobrego gustu. 

Komfort, jakość i wygląd mają jednak swoją cenę... Za wyroby skórzane musimy zapłacić często większą kwotę. Z doświadczenia doskonale wiemy, że najczęściej w oko wpadają nam nowe kolekcje, które kosztują NIECO więcej - paragony chowamy wtedy głęboko przed mężami :) Podczas sezonowych obniżek możemy znaleźć świetne okazje, pamiętaj że każdy produkt kiedyś trafi na wyprzedaż, wystarczy być czujnym i często odwiedzać sklepy internetowe. 


Czółenka wykonane ze skóry naturalnej