CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST ZAMSZ ?

Skóra zamszowa, to tak naprawdę odpowiednio obrobiona, odwrócona cześć skóry (spód skóry - mizdra). W porównaniu do nubuku charakteryzuje się długim 'meszkiem'.

CZYM JEST IMPREGNAT ?

Uniwersalny spray zabezpieczający obuwie, zwłaszcza zamszowe i z nubuku, przed wodą, błotem i solą oraz osiadaniem kurzu i brudu. Pokrywając nieprzemakalną warstwą zewnętrzną część, nie zmniejsza przepuszczalności powietrza i wilgoci z wnętrza obuwia. Nie zmienia wyglądu, koloru i innych właściwości skóry. Regularnie stosowany pozwala zachować piękny kolor, wygląd i miękkość skóry

TWOIM KLUCZEM DO SUKCESU JEST REGULARNOŚĆ

Buty zamszowe nie muszą wyglądać ładnie tylko po wyjęciu w pudełka! Regularne dbanie o skórę pozwoli Ci bardzo długo cieszyć się butami. Zamsz wymaga większej pielęgnacji niż lico i często wpływa to na wybór twoich zakupów. Warto zadać sobie trochę trudu, bo zamszowe buty świetnie komponują się z casualowymi i sportowymi stylizacjami, a w wersji wieczorowej są absolutnie niezastąpione! Zatem: jak czyścić buty z zamszu?

KROK PO KROKU

Zaczynamy od szczotki, szczotka z miękkim włosiem pozwoli Ci pozbyć się piasku, brudu czy plam błota. Lecz nie wszystkie plamy poddają się tym czynnościom, użyj mokrej ściereczki z mydłem lub płynem do naczyń, niektórych plam nie pozbędziesz się za pierwszym razem, czynność te powtarzamy do skutku. Na rynku mamy wiele specjalnych preparatów do czyszczenia nubuku, użyj ich w ostateczności gdy plamy nie da się usunąć domowymi sposobami.

Następnym krokiem jest dokładne wysuszenie buta, wyjątkiem są impregnaty, których używamy na wilgotną skórę, taką informacje zawsze znajdziesz na opakowaniu sprayu. Suszenie to mozolny proces. Dużym i częstym błędem jest stawianie butów na grzejniku lub innym źródle ciepła, powoduje to deformacje buta, uszkodzenie struktury kleju i często nie odwracalnych wad.

Gdy nasza skóra jest czysta a buciki suche, delikatnie czeszemy je twardą szczotką. Odświeżysz posklejane włosie i zwiększysz penetracje impregnatu.


Twarda szczotka do zamszu. Koszt 9-25 zł

IMPREGNOWANIE

Jest to ostatnia czynność która została Ci do zrobienia. Pamiętaj aby spray rozprowadzać równomiernie i w odległości nie mniejszej niż 15 cm od buta. Czynność tą możesz powtórzyć parę razy, wyłącznie po wyschnięciu impregnatu.
UWAGA! Przy nadmiernym nałożeniu produktu może powstać jasny nalot.

BUTY NIE DO URATOWANIA?

Jeśli twoja para butów jest mocno zniszczona i sądzisz, że nadaje się tylko do wyrzucenia - jesteś w błędzie! Jest wiele firm jak np. SneakersSpa, Wielki Shoe, Szuszu, którę na pewno poradzą sobie z regeneracją Twojej ulubionej pary.